Ako zvieratká pyšného páva elegantne vyšachovali.

Autor: Peter Kollega | 14.3.2014 o 12:12 | (upravené 11.6.2014 o 7:04) Karma článku: 8,78 | Prečítané:  1431x

Kde  bolo, tam bolo. V krajine za troma zmrzlinovými kopčekmi, kde sa právo zosypávalo a zdravý rozum vylieval žili zvieratka, ktorým vládol pyšný páv. Bolo to čudne stvorenie, ktoré milovalo len pohľad na svoje krásne perá, všetku energiu venovalo  k ich zveľaďovaniu a  vekom strácalo kontakt nad reálnou situáciou bežného dňa v zvieracej ríši. Časom sa prispôsobilo na obraz všetkých pávov a  zákerných goríl v krajine.

Kurzy na voľbu kráľa zvieracej ríše

Kurzy na voľbu kráľa zvieracej ríše

Prefíkaný páv umne využíval hlavne slabosti senilných oviec a vždy našiel spôsob ako sa udržať na piedestáli moci.  Ostatné zvieratka trpeli a nevedeli si rady ako na ľstivého, zákerného a pyšného páva vyzrieť. Krajina strácala smer a bezvládne sa rútila do slepej uličky.

Pred  nasledujúcimi voľbami priletela medzi zvieratá múdra sova a hovorí: „Mám plán ako elegantne vyšachovať páva a ešte aj nechať nádherne zarobiť nie len hlúpym a chudobným ovciam, ale všetkým rozumným zvieratám v krajine. Nutné je len zachovať disciplínu a postupovať systematicky a organizovane. Nikto nesmie byť chamtivý. V prvom rade ide o princíp. Ako ste si všimli, milé zvieratá, tak v sazkových kanceláriách je na nepostúpenie páva do druhého kola kurz 100 : 1. Preto pôjdete po krajine a budete hlásať túto novinu všetkým ovciam. Vysvetlite im, že za 10 vsadených dostanú 1000 toliarov. Presne 29.2.2014 o 19-00 hodine všetky zvieratá pôjdu na internet a vsadia si 10 toliarov na jedného z týchto dvoch kandidátov. Na východ od mesta Kremenné Srdce budú všetci sádzať na koňa Priesta a smerom na západ budú všetci vsádzať  na delfína Wolkra. Na druhý deň, 30.2.2014, pôjdu všetci voliť a zahlasujú presne to isté meno ako sádzali."

Zvieratka urobili ako im sova povedala. Ovce do jednej ctili príslovie, že košeľa bližšia ako kabát, a tak poslušne a s radosťou hlasovali. Za vyhrané peniaze si všetky zvierata dlho užívali. Taktiež už nikdy páva k moci nepustili a krajina sa konečne začala obracať na kapitalistický štandard.

To čo práve nepočujete je obrovský zvon a rozprávky je na dlhé roky koniec.

Podľa Georga Alebolepšie spísal PK

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Filkova nástupkyňa: Do zahraničia nám odchádza 300-tisíc Slovákov

Hlávková má pre mňa pozitívny efekt, hovorí šéfka Inštitútu pre finančnú politiku LUCIA ŠRÁMKOVÁ.

KULTÚRA

Michal Havran: Keby som mal dnes osemnásť, bol by som zúrivým ateistom

Zo žartu sa nazýva salónnym teológom.


Už ste čítali?