Referendum o Ficovi? Figu borovú.

Autor: Peter Kollega | 16.3.2014 o 21:21 | Karma článku: 22,60 | Prečítané:  1480x

Víťaz prvého kola prezidentských volieb, Róbert Fico, sa v predvolebných i povolebných debatách s radosťou, ľahkosťou a krotkými ,,mečiarovslkými“ očkami, pri jeho neslávnom odchode na smetisko dejín, delegoval do martýrskej pózy: ,,Všetci sú proti mne a je to len referendum o mne“.

Omyl. Je to len ďalší z manipulatívnych  trikov sebestredného a vzťahovačného politika a jeho prepečenej strany, ktorý má vytĺcť politické hlasy v takmer prehranej bitke o prezidentský post. O Fica tu totiž ide až v druhom rade a že on by sa najradšej už samoblahorečil je len jeho problém a jeho kamarily.

Tu ide o oveľa viac. Ak máme chápať prezidentské voľby aj ako referendum, tak potom je to hlavne referendum o hodnotách obyčajného človeka, ktorý stratil morálny kompas vo vlastnej krajine a skutočne neverí čo všetko politická galerka z Vodného vŕšku po poslednú dedinu  dokáže vyprodukovať na oklamanie občana. Je to referendum o viere, že sa konečne staneme štandardnou demokratickou krajinou a ľudia o ktorých zločinoch politici donekonečna tárajú, sa skutočne budú zodpovedať za svoje činy.  Je to tiež referendum o nádeji, že konečne budeme mať prezidenta, ktorý vyjde z ľudu a nie z prevareného politického kotlíka. Je to aj referendum o jasnom signáli pre mnohých slušných ľudí, ktorí ticho stoja v kúte a boja sa ísť súdiť, bojovať za svoje práva, realizovať svoje nápady v podnikaní, či len jednoducho isť voliť, že trpezlivosťou sa dá veľa dosiahnuť i keď je to v lokálnych podmienkach veľmi ťažké.  V neposlednom rade je to referendum i o tom na koho sa budú naše deti pozerať v triedach a nebudú sa nás hlúpo pýtať: ,,Otec, mama ako ste mohli zvoliť klamára, ktorý má 53 zo 100 svojich výrokov a tvrdení nepravdivých".

Nemyslíme si, že pán Andrej Kiska bude robiť zázraky, ale veríme aspoň v to, že sa k problémom postaví čelom a nebude donekonečna hádzať vinu na všetkých okolo seba. Dúfame, že sa nenechá zatiahnuť do špinavých politických hier a politické, či súdne zlo eliminuje v zárodku. Pre začiatok to možno aj stačí a všetko ostatné bude len príjemný bonus.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Filkova nástupkyňa: Do zahraničia nám odchádza 300-tisíc Slovákov

Hlávková má pre mňa pozitívny efekt, hovorí šéfka Inštitútu pre finančnú politiku LUCIA ŠRÁMKOVÁ.

KULTÚRA

Michal Havran: Keby som mal dnes osemnásť, bol by som zúrivým ateistom

Zo žartu sa nazýva salónnym teológom.


Už ste čítali?