Ako zvieratká pyšného páva elegantne vyšachovali.

Autor: Peter Kollega | 14.3.2014 o 12:12 | (upravené 11.6.2014 o 7:04) Karma článku: 8,78 | Prečítané:  1451x

Kde  bolo, tam bolo. V krajine za troma zmrzlinovými kopčekmi, kde sa právo zosypávalo a zdravý rozum vylieval žili zvieratka, ktorým vládol pyšný páv. Bolo to čudne stvorenie, ktoré milovalo len pohľad na svoje krásne perá, všetku energiu venovalo  k ich zveľaďovaniu a  vekom strácalo kontakt nad reálnou situáciou bežného dňa v zvieracej ríši. Časom sa prispôsobilo na obraz všetkých pávov a  zákerných goríl v krajine.

Kurzy na voľbu kráľa zvieracej ríše

Kurzy na voľbu kráľa zvieracej ríše

Prefíkaný páv umne využíval hlavne slabosti senilných oviec a vždy našiel spôsob ako sa udržať na piedestáli moci.  Ostatné zvieratka trpeli a nevedeli si rady ako na ľstivého, zákerného a pyšného páva vyzrieť. Krajina strácala smer a bezvládne sa rútila do slepej uličky.

Pred  nasledujúcimi voľbami priletela medzi zvieratá múdra sova a hovorí: „Mám plán ako elegantne vyšachovať páva a ešte aj nechať nádherne zarobiť nie len hlúpym a chudobným ovciam, ale všetkým rozumným zvieratám v krajine. Nutné je len zachovať disciplínu a postupovať systematicky a organizovane. Nikto nesmie byť chamtivý. V prvom rade ide o princíp. Ako ste si všimli, milé zvieratá, tak v sazkových kanceláriách je na nepostúpenie páva do druhého kola kurz 100 : 1. Preto pôjdete po krajine a budete hlásať túto novinu všetkým ovciam. Vysvetlite im, že za 10 vsadených dostanú 1000 toliarov. Presne 29.2.2014 o 19-00 hodine všetky zvieratá pôjdu na internet a vsadia si 10 toliarov na jedného z týchto dvoch kandidátov. Na východ od mesta Kremenné Srdce budú všetci sádzať na koňa Priesta a smerom na západ budú všetci vsádzať  na delfína Wolkra. Na druhý deň, 30.2.2014, pôjdu všetci voliť a zahlasujú presne to isté meno ako sádzali."

Zvieratka urobili ako im sova povedala. Ovce do jednej ctili príslovie, že košeľa bližšia ako kabát, a tak poslušne a s radosťou hlasovali. Za vyhrané peniaze si všetky zvierata dlho užívali. Taktiež už nikdy páva k moci nepustili a krajina sa konečne začala obracať na kapitalistický štandard.

To čo práve nepočujete je obrovský zvon a rozprávky je na dlhé roky koniec.

Podľa Georga Alebolepšie spísal PK

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Komentár Petra Schutza

Gajdošovi sa pre Danka veriť nedá

Žiaľ, nie sme v armáde, ale v Smer-SNS-Híd. Kde, všakáno, je kapitán veľkým pánom.

EKONOMIKA

Zákon na ochranu médií sa dá ľahko obísť

Legislatíva zakazuje, aby majiteľ vlastnil printové aj elektronické médiá zároveň.

DOMOV

Oligarchovia majú novú príležitosť, Markíza má byť na predaj

Hovorí sa aj o predaji denníka Nový čas.


Už ste čítali?