Sladko- mastný holokaust

Autor: Peter Kollega | 17.8.2014 o 4:44 | Karma článku: 6,02 | Prečítané:  731x

Keď som bol malý, mali sme psa - Alana. Raz sa zatúlal a stratil. Po troch mesiacoch sa stal zázrak. Niekto ho náhodou našiel v starej, opustenej, vodnej elektrárni do ktorej spadol. Cez elektráreň tiekol silný a hlasný prúd vody, ktorý prehlušil jeho zúfale brechanie o pomoc. Alan vďaka dostatku vody prežil. Jeho telo to boli len kosti a koža. Táto životná epizóda sa ťažko zapísala do jeho jednoduchých reflexov. Odvtedy žral všetko čo videl ako zmyslov zbavený. Po týždni rodičia pochopili, že stačilo a zakazovali nám ho kŕmiť. My, deti, stále opojené šťastím, že sa našiel sme ho tajne dokrmovali. Pokiaľ sme v našich malých, detských hlavách pochopili, že robíme niečo zlé bol Alan tučný ako balón. Prestal sa hrať, začal len spať a za krátky čas zdochol.

Dnes mám o 40 rokov viac a zúfalo pozorujem ako Alanov osud zdieľa 35% planéty a čísla veselo pribúdajú každý rok. Nie sú to psy, sú to ľudia. Prejedajú sa, pretože to sami nevedia zastaviť. Prejedajú sa, pretože veľké, rozmaznané deti pochopili, že reklama je silnejšia ako zdravý rozum. Prejedajú sa, pretože dospelé deti vymysleli chute, ktoré sú silnejšie ako ľudská vôľa. Prejedajú sa, pretože boli k závislosti  na jedle nenápadne, ale bezohľadne vycvičení.

Prejedajú sa ale hlavne preto, že ,,rodičia“ planéty a jednotlivých krajín aj napriek svojim vedomostiam, jasným výsledkom výskumov, prognózam, radám lekárov, stratili zdravý rozum, úsudok a nadhľad. Odvahu k ráznej akcii vymenili za sofistikované výhovorky. Prísnu disciplínu za slabošskú prokrastináciu. Charaktery za zbabelé pritakávanie potravinárskym koncernom. Krátkodobý, osobný profit za desiatky rokov života nás, našich detí,  príbuzných, či kamarátov. Ak náhodou začne nejaký ,,Alan“ brechať o pomoc, nenásytný dav jeho štekot okamžite prehluší. 

Keď sa nacisti snažili vyhladovať a vyvraždiť všetkých okrem árijcov, tak svet dlho nevedel čo sa deje v koncentračných táboroch, pretože informačné technológie neboli rozvinuté. Dnes všetci v priamom prenose sledujeme ako od kolísky pripravujeme húfy ľudí pre onkologické ústavy, diabetologické ambulancie, či iné zdravotné zariadenia. Každý vie, že prevencia je lepšia ako liečenie, ale aj napriek tomu 99% všetkých investície do zdravotníctva nezmyselne tlačíme do liekov, manipulatívnej reklamy a často pochybného výskumu. Štatistika nám dáva toľko jasných a varovných čísel, že keby sme začali konať pred 20 rokmi, tak je neskoro. My aj napriek tomu nečinne čakáme na zázrak o ktorom vieme, že nikdy nepríde.

So smartfónmi v rukách sa hrdo vyhlasujeme za homo sapiens, aby sme sa bez akýchkoľvek zábran správali ako homo idioticus subspecia genocidicus.    

Hitlera, Stalina  sme považovali za patologických šialencov. Ako raz história alebo mimozemšťania nazvú naše infantilné a zbabelé konanie plné odporného sebaklamu?   

 

http://ekonomika.etrend.sk/ekonomika-slovensko/trpela-som-abstinencnymi-priznakmi-zbavit-sa-cukru-je-mimoriadne-tazke.html

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Komentár Petra Schutza

Gajdošovi sa pre Danka veriť nedá

Žiaľ, nie sme v armáde, ale v Smer-SNS-Híd. Kde, všakáno, je kapitán veľkým pánom.

EKONOMIKA

Zákon na ochranu médií sa dá ľahko obísť

Legislatíva zakazuje, aby majiteľ vlastnil printové aj elektronické médiá zároveň.

DOMOV

Oligarchovia majú novú príležitosť, Markíza má byť na predaj

Hovorí sa aj o predaji denníka Nový čas.


Už ste čítali?