Titanus Gules Vernô - Štát ako Supersagan

Autor: Peter Kollega | 4.8.2016 o 11:59 | (upravené 4.8.2016 o 12:42) Karma článku: 5,01 | Prečítané:  255x

Je november roku 1989. Z celej krajiny sála nadpozemská energia a jednota, ktorá pripomína burácajúce, štartujúce motory kozmickej rakety na odpaľovacej rampe. 

Je jasné, že prichádza gigantická, ľudská sila, ktorá v nasledujúcich rokoch prevalcuje svet vo všetkých rovinách ako to dokázali Nemci po druhej svetovej vojne. Takto začína svoj nový, futuristický román TGV a ďalej sa zamýšľa.

Svet je v podstate ako cyklistický pelotón štátov. Všetky krútia pedálmi, ale lídrov je len pár. Aby sa niekto lídrom stal, musí najprv správne vyhodnotiť súčasný stav. Odkukať ako pracujú najlepší. V čom sú výnimoční, kde robia chyby a kde majú skryté rezervy. Na základe vytvoriť reálny, tréningový plán, ktorý bude ešte o kus lepší ako u konkurencie. V dnešných podmienkach sa musí zamerať na tvorbu komplexného systému, ktorý musí byť silnejší ako jeho účastníci. Musí budovať štát vo všetkých rovinách. Musí veriť v svojich ľudí a musí im vytvoriť podmienky, ktoré im dovolia neobmedzene napredovať. Rolexkových socialistov a salónnych liberálov, ktorých veľkolepé myšlienky sa posledným úderom volebných hodín scvrknú na platonické tézy v médiach, musia vystriedať flexibilní a tvoriví empatici, ktorí budú schopní rozmýšľať vo viacerých rovinách súčasne a budú konať s jediným imperatívom – najlepšie riešenia pre krajinu musia zvíťaziť. Ak dnes pracuje SK parlament s výkonom 10 - 20%, tak pri správnom výbere jedincov sa môže dostať až na 80-90% efektivitu.

Hlúposť je tvrdiť, že nie sú ľudia. Zloženie obyvateľstva je v podstate v každom štáte rovnaké. 2 - 2 - 96. (výnimoční – zločinci – my ostatní) Záleží len na tom pre ktorých štát vytvára podmienky. Preto je nutné vytvoriť pravidla, aby výnimoční mohli čo najlepšie slúžiť celému štátu. Matematicky vzaté jeden nositeľ Nobelovej ceny = 1 miliarda EUR; jedna globálna firma v top 1000=10 miliárd EUR ročne do štátneho rozpočtu. Naopak jeden fachidiot na poste ministra=strata 1 miliardy EUR, jedna zločinecká strana alebo hybrid = 10 miliárd EUR na účty goríl alebo do luftu. V praxi to znamená, že 2 nositelia NC potiahnu celý rezort školstva. Samozrejme, že nikdy nevieme, kto to bude a preto musí byť systém nastavený, aby generoval ľudí, ktorí môžu uplatniť svoje talenty k prospechu celku a nie jeho ožobračovaniu.

V závere ešte TGV dodáva, že je omnoho jednoduchšie vytrénovať do žltého dresu štát ako cyklistu, pretože ten je sám a môže byť geneticky limitovaný.

Je 27 rokov after. Kozmická energia novembra sa už nikdy nevráti. To ale neznamená, že nemôžeme budovať niečo čo nám všetkým dodá pocit zdravého sebavedomia a uspokojenia. Potom namiesto hnusnej politickej žltačky, či rakoviny, ktorá požiera energiu celej krajiny, skutočne oblečieme fešný žltý dres.

Pomeeeeee.

Recenzia imaginárnej knihy a autora. 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Exekučná amnestia sa blíži, štát by odpúšťal dlhy

V poisťovni Dôvera chce dlhy odpustiť štyritisíc ľudí. Či sa s Unionom pripoja k amnestii, ktorú pripravuje štát, zatiaľ nepovedali.

DOMOV

Dobré ráno: Z úst im išli retiazky a klince, opisuje prácu exorcista

Exorcistu vyberie biskup, musí byť kňaz.

KOMENTÁRE

Exekučné amnestie sú nový morálny hazard

Možno do oddlžovania idú s najlepšími úmyslami, ale dopadne to ako vždy.


Už ste čítali?