Titanus Gules Vernô - Štát ako Supersagan

Autor: Peter Kollega | 4.8.2016 o 11:59 | (upravené 4.8.2016 o 12:42) Karma článku: 5,01 | Prečítané:  253x

Je november roku 1989. Z celej krajiny sála nadpozemská energia a jednota, ktorá pripomína burácajúce, štartujúce motory kozmickej rakety na odpaľovacej rampe. 

Je jasné, že prichádza gigantická, ľudská sila, ktorá v nasledujúcich rokoch prevalcuje svet vo všetkých rovinách ako to dokázali Nemci po druhej svetovej vojne. Takto začína svoj nový, futuristický román TGV a ďalej sa zamýšľa.

Svet je v podstate ako cyklistický pelotón štátov. Všetky krútia pedálmi, ale lídrov je len pár. Aby sa niekto lídrom stal, musí najprv správne vyhodnotiť súčasný stav. Odkukať ako pracujú najlepší. V čom sú výnimoční, kde robia chyby a kde majú skryté rezervy. Na základe vytvoriť reálny, tréningový plán, ktorý bude ešte o kus lepší ako u konkurencie. V dnešných podmienkach sa musí zamerať na tvorbu komplexného systému, ktorý musí byť silnejší ako jeho účastníci. Musí budovať štát vo všetkých rovinách. Musí veriť v svojich ľudí a musí im vytvoriť podmienky, ktoré im dovolia neobmedzene napredovať. Rolexkových socialistov a salónnych liberálov, ktorých veľkolepé myšlienky sa posledným úderom volebných hodín scvrknú na platonické tézy v médiach, musia vystriedať flexibilní a tvoriví empatici, ktorí budú schopní rozmýšľať vo viacerých rovinách súčasne a budú konať s jediným imperatívom – najlepšie riešenia pre krajinu musia zvíťaziť. Ak dnes pracuje SK parlament s výkonom 10 - 20%, tak pri správnom výbere jedincov sa môže dostať až na 80-90% efektivitu.

Hlúposť je tvrdiť, že nie sú ľudia. Zloženie obyvateľstva je v podstate v každom štáte rovnaké. 2 - 2 - 96. (výnimoční – zločinci – my ostatní) Záleží len na tom pre ktorých štát vytvára podmienky. Preto je nutné vytvoriť pravidla, aby výnimoční mohli čo najlepšie slúžiť celému štátu. Matematicky vzaté jeden nositeľ Nobelovej ceny = 1 miliarda EUR; jedna globálna firma v top 1000=10 miliárd EUR ročne do štátneho rozpočtu. Naopak jeden fachidiot na poste ministra=strata 1 miliardy EUR, jedna zločinecká strana alebo hybrid = 10 miliárd EUR na účty goríl alebo do luftu. V praxi to znamená, že 2 nositelia NC potiahnu celý rezort školstva. Samozrejme, že nikdy nevieme, kto to bude a preto musí byť systém nastavený, aby generoval ľudí, ktorí môžu uplatniť svoje talenty k prospechu celku a nie jeho ožobračovaniu.

V závere ešte TGV dodáva, že je omnoho jednoduchšie vytrénovať do žltého dresu štát ako cyklistu, pretože ten je sám a môže byť geneticky limitovaný.

Je 27 rokov after. Kozmická energia novembra sa už nikdy nevráti. To ale neznamená, že nemôžeme budovať niečo čo nám všetkým dodá pocit zdravého sebavedomia a uspokojenia. Potom namiesto hnusnej politickej žltačky, či rakoviny, ktorá požiera energiu celej krajiny, skutočne oblečieme fešný žltý dres.

Pomeeeeee.

Recenzia imaginárnej knihy a autora. 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Ak sa bude chcieť pacient objednať, vyšetrenie nech si zaplatí sám

Minister zdravotníctva Tomáš Drucker chce zmeniť spôsob objednávania pacientov.

SVET

Mariňák: Ak ponorku nájdu, námorníkov aj tak nezachránia

Stratenú argentínsku ponorku by mohol nájsť sonar, hovorí Ross Hall.

ŠPORT

Prerušenie ligy? Neexistuje na to dôvod, tvrdí Lintner

Kluby si môžu vyskúšať, aké je to hrať bez kľúčových hráčov, hovorí šéf ligy.


Už ste čítali?