Rekonštrukcia vlády – rekonštrukcia nerekonštruovateľného

Autor: Peter Kollega | 11.3.2018 o 10:55 | Karma článku: 7,92 | Prečítané:  1995x

V nasledujúcich dňoch nás celkom určite čaká od premiéra Fica a jeho koaličného komparzu miliónte kolo nudných, ťažko alibistických a frázovitých rozprávok. 

Tie budú ako zvyčajne o stabilite, úspešnom príbehu krajiny, ťažkej krivde na najlepšom ministrovi vo vesmíre a jasnom poučení z krízového vývoja.

My v daný okamih absolútne nepotrebujeme stabilitu Ficovsko – Bugárovského typu s odporným zápachom komunistickej demagógie. My potrebujeme politické zemetrasenie a odvážny i dynamický boj individualít, myšlienok a vízii, ktoré konečne začnú liečiť to čo sa malo radikálne začať liečiť pred 29 rokmi. Nech sú predčasné voľby trebárs zozačiatku aj každý rok, ale nech nám konečne nevládnu gauneri a polozločinci, ktorých jediným záujmom pri riadení štátu je bezradné vegetovanie a raketový nárast osobných kont.

My nepotrebuje počúvať bájku podpriemerných o tzv. úspechu krajiny, ktorý pri reálnom pohľade vôbec neexistuje. My potrebujeme bezohľadne kritický pohľad na morálne devastovanú krajinu, na idiotské zákony, ktoré paralyzujú prirodzený rozvoj krajiny. Na rozvrátené byrokratické inštitúcie, ktoré stále fungujú v rytme boľševického autopilota. Na základe toho okamžitú akciu a liečbu.

My nepotrebujeme najlepších ministrov vo vesmíre, ktorých skutočné CV-ečko je hodné na 1000 rokov basy. My potrebujeme zmeniť vnímanie politiky, aby ľudia, ktorí skutočne niečo vedia nabrali odvahu a zapojili sa do riadenia krajiny. Využili všetky prednosti, ktorá táto krajina má a nie len tupo parazitovali na daniach, ktoré prichádzajú z ťažkej práce miliónov ľudí.

My nepotrebujeme donekonečna z tých istých úst počúvať o jasnom poučení z krízy. Fico s Bugárom sú za 29 rokov v politike už tak inštitucionalizovaní, že nie sú schopní ani zrekonštruovať obohrané platne svojich sľubov, fráz a odpornej falošností. My potrebujeme zdravo pokorných jedincov, ktorí záujem krajiny skutočne povýšia nad osobný prospech, ktorých si budeme prirodzene vážiť a ktorých si bude vážiť svet ako si dnes váži našich športovcov.

Posledné dni vyplavili z politickej kanalizácie toľko hnusu, že uvažovať o rekonštrukcii vlády z pohľadu rozvoja krajiny je len ďalšie oddiaľovanie radikálneho rezu do kompletne rozbitého pacienta, ktorý leží zastrčený niekde v kúte na JIS-ke 29 rokov bez akejkoľvek liečby. Dodnes jedinou liečbou boli štedré infúzie, ktoré ako tak udržovali pri živote hŕstku samovyvolených. Toto musí raz a pre vždy skončiť.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Jankovská priznala vzťah s Kočnerom. Spomína aj Fica

Neskôr chce vypovedať o Bödörovi, aj Zoroslavovi Kollárovi.


Už ste čítali?