Diego Roda a jeho 24 extra silných otčenášov

Autor: Peter Kollega | 30.3.2018 o 15:36 | Karma článku: 4,80 | Prečítané:  1189x

Veľkonočný čas potrebuje zázračné biblické príbehy o viere, ľútosti i odpustení. Jeden z nich napísal za posledných 8 rokov aj taliansky podnikateľ Diego Roda , ktorý 24x oľutoval a 24x mu bolo odpustené.

Bohužiaľ toto podobenstvo bude možné zapísať len do biblie štátom podporovaného zločinu. Údajný mafioso z rodiny Ndranghety Diego Roda vie totiž ľutovať na daňových úradoch a to vždy až vtedy keď mu na neodvedenie dane prišiel daňový úrad alebo kriminálna polícia. Šikovne sa vyhýbal trestnému stíhaniu vďaka impotentnému zákonu o inštitúte účinnej ľútosti. Jeho novelizáciu presadila strana smer DI v roku 2013 a odvtedy platí praktický neobmedzená daňová amnestia. Pre Vašu istotu ešte raz –daňová amnestia.

Je naivné si myslieť, že Diego Roda bol jediný, ktorý túto anomáliu v zákone objavil. V krajine vypečených Bašternákov, Kočnerov a kde ma prakticky každý člen vlády kilá masla na hlave, ktorú by v civilizovanej krajine nepreniesol ani do nasledujúceho dňa, musíme počítať s alternatívou, že ako cudzinca ho ako prvého podhodili novinárom aby odviedli pozornosť od ďaleko väčších sekier zaťatých do štátnej kasy. (DR doplatil 123 000 €) Lokálni hrdinovia majú lepšie krytie na daňových úradoch a v systéme našich ľudí sú prakticky nevystopovateľní. Sú si vedomí, že daňové kontroly sa sústreďujú hlavne na vratky DPH a pri dani z príjmov stačí nevytŕčať z davu.

V zrkadle udalosti posledných dní musíme počítať aj s tým, že taký zákon vznikol na politickú alebo oligarchickú objednávku. 150 ctihodných spoluobčanov, ktorý ako kŕdeľ papagájov prízvukujú mantru o svätej úcte k parlamentnej demokracii má vo finále veľký problém dotiahnuť zákony do logickej dokonalosti. Zákon funguje už viac ako 5 rokov a nikomu to nevadí. Občas sa niekto znepokojí, ale v princípe bordel funguje ďalej.

Dnes keď tisíce podnikateľov s malou dušičkou finišuje s daňovými priznaniami vedomí si toho, že za každú chybičku budú platiť nekresťanské penále pôsobí táto epizóda ako brutálny výsmech všetkým poctivcom. Nožnice medzi našimi ľuďmi a zbytkom krajiny sú extrémne otvorené a zatvárať sa budú dlho.

Pri stupňujúcej odvahe a aktivizácie občanov môžeme čakať v blízkej budúcnosti veľa invenčných príbehov ako odtekajú ťažké miliardy zo štátnej kasy na účty goríl a iných parazitov. Bolo by chvályhodne, keby aspoň niektoré skončili leopoldovským happy endom, ale k tomu je ešte tŕnitá cesta. Však všetko je v súlade so zákonom i keď len zriedka niečo v súlade so zdravým rozumom.

 

https://dennikn.sk/199473/danove-uniky-su-uz-2-roky-bez-trestu-umoznil-to-zakon-smeru/

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Beaty Balogovej

Trump sa hrá so svetom ako rozmaznané dieťa

Trump je zrkadlom ich horšieho ja, ktoré museli často skrývať pred svojimi deťmi, susedmi či zamestnávateľom.

SVET

Vlastizrada. Trumpa kritizujú za podlizovanie sa Putinovi

Európa sa obáva, či sa môže ešte na USA spoliehať.


Už ste čítali?