Videl som víťaza volieb roku 2020?

Autor: Peter Kollega | 17.6.2019 o 18:30 | Karma článku: 3,11 | Prečítané:  1991x

Pred par hodinami skončila tlačová beseda strany Za ľudí a jej predsedu, bývalého prezidenta Andreja Kisku. Videl som nefalšovaný záujem o občana, ktorému sa hovorí Milión a myslím, že na 90% som videl víťaza volieb roku 2020.

Aj keď strana začala v piatok dosť nešťastne virtuálnou sebaobriezkou, tak sa z toho rýchlo vylízala a predstavila relatívne komplexný program, ktorý má šancu uspieť u širokého spektra voličov.

Za ľudíZa ľudí (https://za-ludi.sk/)

Prečo?

A. Kiska jasne presvedčil, že ma zo všetkých lokálnych politikov najlepšie autentické skúsenosti zo života bežného občana zápasiaceho o denný chlieb. Také skúsenosti sa nedajú nazbierať ani v parlamentnej lavici, ani z Bratislavy, ani z Bruselu, ani z Moskvy, ani z chodbových pitiek s Mariánom K.. Tu si musíte s tým človekom pohovoriť s plným záujmom a nie mu diktovať svoj názor pri každom príspevku v médiach, na trápnych mítingoch alebo tlačovke. A. Kiska evidentne občana viac počúval ako poučoval o svojich pravdách.

Strana presne zadefinovala problémy krajiny, ktoré treba akútne riešiť, čo sa ostatné strany boja vysloviť alebo zaobaľujú do prázdnych fráz bez hmatateľných cieľov.

Stručne predstavili politický program, ktorého prioritou sú dlhodobé vredy krajiny justícia, zdravotníctvo, školstvo a životné prostredie. Ciele sa reálne dajú splniť v priebehu 4 rokov volebného obdobia.

Spoľahlivo odpovedali aj akým spôsobom to chcú dokázať.

A. Kiska jasne definoval Slovensko ako krajinu a občanov v teritóriu od Ubli po Moravský Svätý Ján. Od Oravskej Polhory po Štúrovo.

Členov teamu okamžite predstavoval ako zmes šikovných ľudí z celého Slovenska. Anonymný a otravný pressburgocentrizmus tak nahradil v priebehu dvoch minút v skutočný štát živých ľudí.

Zárodky strany predstavujú zdravý generačný mix skúsenosti s mladíckou dravosťou, dám i pánov.

Poradkyňou a konzultantkou strany je Iveta Radičová, ktorá má stále obrovský kredit u občanov krajiny. 

Logom strany je turistický smerovník a určite jemne brnká na nervy majiteľom podobnej značky v krajine.

A.Kiska ukázal, že sa nenechá zastrašiť kýbľami lží, špiny, sústavným hrabaním v účtovníctve jeho bývalých firiem a útokov, ktoré na neho cielene vedie strana smer DI so svojim urazeným predsedom Robertom Ficom a ich spojencami.

Chýbalo mi, že strana jasne nevyzvala na reformu justície a hlavne prokuratúry, ktoré stále fungujú v komunistickom režime, pretože to je hlavnou brzdou krajiny a bez nej sa nikdy nepohneme naplno ďalej.

A. Kiska je iný. Rád si buduje vlastnú cestu. Tým, že si siahol na tvrdý život v USA i na Slovensku má obrovský náskok pred takmer všetkými politikmi, či sú koaliční alebo opoziční. Oni to vidia dlhodobo ako jeho mínus, ale ono je to veľké, nezmazateľné plus, pretože prežité skutočnosti nejde nahradiť krásnou rétorikou. Už pred prezidentskom kampaňou dokázal, že dokáže zdatne plávať proti prúdu, proti lokálnym zvykom a proti svojim súperom, ktorí často hrajú s falošnými kartami. Preto si myslím, že sa nám rysuje šikovný premiér s šikovným teamom nadšencov. Možno po 30 rokov bude môcť krajina dokončiť polovičatú zmenu, ktorú sme nezvládli v roku 1989, ani v roku 1993 a máme len smiešny, hybridný komokapitalizmus. Sú tu vagóny bordelu, ale evidentne by sa to malo dať riešiť podľa jasných pravidiel pre všetkých. Samozrejme, že je tam veľa otáznikov, ale odhodlanie ich prevalcovať je obrovské.

Nuž ,,lenivé žalude“ držím Vám palce a verím, že plány dokážete premeniť vo výsledky. Krajina to akútne potrebuje.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Jankovská priznala vzťah s Kočnerom. Spomína aj Fica

Neskôr chce vypovedať o Bödörovi, aj Zoroslavovi Kollárovi.


Už ste čítali?