Nastal čas zobrať štátnu taxislužbu Robertovi Ficovi?

Autor: Peter Kollega | 26.6.2019 o 9:33 | Karma článku: 10,01 | Prečítané:  17770x

Posledných deväť dní bolo exemplárnym príkladom ako funguje interný mechanizmus strany smer a celej koalície. V nudnom striptíze sme mali možnosť vidieť ako koalícia bez hanby odhadzujú posledné známky logiky, etiky a dôstojnosti.

Včera, keď padlo na zem posledné negližé pod husto zarasteným trojuholníkom presvitalo rafinované tetovanie: ,,Sorráč hovná, my sme nikdy neboli SD, my sme čistokrvnou KS“. 20 ročné divadlo, hra na demokraciu, MGIMO a ŠTB manipulácie, stratégie šmejdov, totálny fókus na voľby, nulový na riešenie skutočných problémov spoločnosti, zavádzanie všetkých vrstiev obyvateľstva, prestieranie usilovnej práce, parlament bez horaliek, ale s hektolitrami alkoholu, hulvátske urážanie oponentov, novinárov a občanov s iným názorom, definitívne potiahlo za silný špagát a posunulo sa do záverečnej fázy.

Áno, krajina je pod kuratelou nezodpovedných diletantov, ktorí svoje osobné komplexy ventilujú cez paralýzu štátnych orgánov. Je obrovskou ilúziou si myslieť, že to bolo len pri ústavných sudcoch. Oni tak imitujú 12 rokov, len je to tak rozťahané, že to nikto v návale osobných problémov nezaregistruje. Ako jeden diskutujúci poznamenal. ,, Vyhraj voľby a môžeš voliť ústavných sudcov celé volebné obdobie.“

Keby títo ľudia boli v normálnom zamestnaní, tak by skončili po pár hodinách. Ale chyba nie je v nich. Oni robia len to čo im dovolíme. Mi sme ich zamestnávatelia a je našou povinnosťou ich resocializovať. Viem, nie je na to čas, ale skúsim aspoň začať.

Prečo si myslím, že by Robert Fico (ďalej RF) nemal ďalej používať štátnu ochranku?

Docent RF pred pár mesiacmi tvrdil, že je milión dôvodov na to, aby bol predsedom ústavného súdu. V praxi sa to vôbec nepotvrdilo a nenašiel sa ani jeden. V roku 2014 tvrdil, že je milión dôvodov aby bol prezidentom a utrpel debakel s politickým outsidrom 50% rozdielom Tá istá osoba tvrdí, že je údajne milión dôvodov, aby mala štátnu ochranku doživotne. Vzhľadom nato, že jeho hypotézy boli postavené vždy na vode a sebaprecenení matematických zručnosti, je tu jasný imperatív, že treba poriadne preskúmať dôvody na jeho ochranku a či to nie sú len maniere pána veľkomožného, ktorý sa naučil žiť na úkor daňových poplatníkov viac ako je únosné.

RF, odkedy sa stal prvý krát premiérom, som zoči voči stretol 4 krát. On ma samozrejme nevnímal. Dva krát pri sebe nemal žiadnu ochranku. Raz, ak by som mu chcel ublížiť, tak si myslím, že by to nebol problém a zásah ochranky, ktorá bola nablízku, by bol neskorý. Štvrtý krát som ho stretol v parlamente kde je možné vstúpiť len cez prísnu kontrolu bezpečnostnej služby. Podobnú skúsenosť s menovaným má aj pár mojich známych. Bratislava je malé mesto a nie je problém stretnúť hocikoho z verejne známych ľudí. 

Okrem toho aj z médii a od ostatných členov parlamentu presakujú spravy, že poslanec ochranku ignoruje a správa sa nezodpovedne. Ochranka poskytovala sťahovacie služby bývalej poradkyni RF slečne Troškovej. RF tak degradoval inštitúciu ochranky na taxislužbu a sťahovák.

Argument, že bol 12 rokov premiérom a má nepriateľov je vágny a mimoriadne podozrivý. Pre voliča sa vynárajú logické otázky, na ktoré je nutné si odpovedať. Čo nekalé robil náš expremiér, že nemôže vystúpiť na verejnosť bez ochranky? Páchal vlastizradu? Pomýlil sa pri porciovaní štátnych peňazí? Skutočne sa mu vyhráža Vadala a spol? Chcú sa mu pomstiť bývalí zamestnanci, ktorých ponižoval ako ponižuje sústavne novinárov a všetkých občanov? Je zaviazaný ruskej mafii, absolventom MGIMO, bývalým členom KGB, vorom v zákone? Nedajbože sa mu chcú pomstiť sudcovia, ktorých ignoroval vyhýbaním sa účasti na pojednávaniach a trojročným porušovaním prihlasovacej povinnosti?

Silne pochybujem, že by mu ublížili radoví občania, ktorí doplácajú na platonickú činnosť strany na rozvoji krajiny za 12 rokov bačovania pod stranou RF. Rozbité cesty, nefungujúce zdravotníctvo, 28 nemocníc pripravených na odstrel, chabá justícia a polícia, ktorých služby je riziko používať bez štatútu ,, náš človek“, 500 000 ľudí v nedobrovoľnom vyhnanstve v zahraničí, 30 000 najlepších študentov bez perspektívy uplatnia vo vlastnej krajine. Sú to určite boľavé zásahy do života poškodených, ale dajú sa pretrpieť a nie sú dôvody na fyzickú likvidáciu ignorantov.

Všetci bývalí premiéri i politici dokážu žiť bez štátnej ochranky dlhé roky. Iveta Radičová sa vzdala ochranky hneď v prvý deň, keď opustila kreslo. Politik, ktorý jedná čestne a v skutočnom záujme svojich občanov nemôže mať tento problém ani po 100 rokoch v politike a nie po 12-tich. 

Keď občana RF ťaží svedomie a má skutočné obavy o svoj život spôsobený činnosťou vo verejnom živote, tak by mu to mala hradiť jeho strana a jej pochybné zákulisie, ktoré ho k nezodpovednému jednaniu prinútilo. Ťahať peniaze od 83% daňových poplatníkov, ktorí stranu smer nikdy nevolili je v tomto prípade odporná drzosť. Ak sa koná preskúmanie dôvodov na ochranu RF každý týždeň na ministerstve vnútra, tak treba zistiť, či RF nepreháňa svoje vyjadrenia ako vždy a ochranku mu čo najskôr zobrať, aby tento zbytočný rozmar nedusil štátny rozpočet.

 

Konkrétny návrh zaslaný ministerke vnútra Denise Sakovej. 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Čo sú penťácke zmenky, o ktorých hovorí Kočner na nahrávke

Kočner má vo firme Penta Funding uložených najmenej 10,7 milióna eur.

Dobré ráno

Dobré ráno: Trnku mohol Čižnár stíhať už dávno, teraz je neskoro

V nahrávke padli aj vyhrážky smrťou.


Už ste čítali?