Genialita smeru – rýchle a pomalé hlasovanie

Autor: Peter Kollega | 27.6.2019 o 7:31 | Karma článku: 3,46 | Prečítané:  1258x

Aj keď história činnosť strany pre blaho Slovenska vyhodnotí skôr ako symbolickú, nedá sa nepostrehnúť, že v minimálne 4-7 činnostiach prevyšujú politických konkurentov o niekoľko konských dĺžok.

Politickí súperi v podstate ani nevedia o čom píšem, lebo podobnú muníciu k vlastnej škode v praxi vôbec nepoužívajú a strácajú obrovské percenta. Sulík s Matovičom už dávno mohli byť nad 20% a svoj politický kapitál premrhali bez reálnej nádeje na reparát. Marketingoví mágovia strán kopírujú západné volebné stratégie, ale zabúdajú na socialistický genofond slovenského voliča, ktorý je zakorenený hlbšie ako si chceme priznať.

Jednou z najúčinnejších stratégii, ktorú strana používa je rýchle a pomalé hlasovanie. Nedá sa nepostrehnúť, že smer dlho prokrastinuje. U niektorých zákonov nevyvíja žiadnu aktivitu týždne, mesiace, možno roky. Všetko neguje, posúva, vegetuje i podpásovo sabotuje a uspáva ako stará, prefíkaná ŠTBácka kobra v konšpiračnom byte. Ticho hľadá materiál ako získať ďalšie výhody pre seba a jedine pre seba. Nič iné ju nikdy nezaujímalo. Inštinkt prežitia na výslní a osobný prospech sú silnejšie  ako nejaký debilný štát alebo koaliční šašovia. Nedá sa vyrušiť mediálnou muzikou, čo bude keď bude. Vie, že v dohľadnej budúcnosti nič nebude. Keď vznikne časová tieseň driemajúci had vyrazí do útoku a extrémne pritlačí obete k múru. Znemožní ostatním možnosť odstupu a reálneho zváženia plusov a mínusov svojich návrhov.  Rýchlo nanúti chaos a potrebu okamžitého schválenia. Následne svoju vôľu presadí a dosiahne presne čo potrebuje k svojmu prospechu.

Krásnym príkladom bolo ako uvarili prezidenta Kisku s novou vládou po odstúpení R. Fica a R. Kaliňáka. Celý prezidentský team uviedli pod tlak s výrazne negatívnym stresom. Všetci prestali reálne uvažovať. Nikto nepovedal stop, dajme si 24 -72 -148 hodín a s chladnou hlavou vyhodnotíme situáciu. Horelo? Vôbec nehorelo. Niektoré štáty fungujú bez vlády mesiace. Bolo to v priebehu niekoľko hodín a celé Slovensko sa chytalo za hlavu. Namiesto predčasných volieb smer vládol ďalej. Vo finále ešte dosiahol, že štát vinil Kisku a Šeligu z budúceho paktovania. 

Dnes ráno nastáva identická situácia keď smer potrebuje presadiť zákon o financovaní politických strán, ktorého súčasná podoba mu už prestala hrať do karát. Potrebuje ho mať schválený nutne pred prázdninami a najlepšie vo štvrtok. Vie, že po prázdninách a možno už v piatok budú čísla prieskumov úplne iné ako vo štvrtok. Tie čísla dramaticky zmenia uvažovanie všetkých zúčastnených a možno po prázdninách nebude ani koalicia, pretože matematika zavelí predčasne voľby. 

Publikum môže len čakať ako na túto rýchlosť zareagujú Bugárovci s Dankovcami. Majú možnosť vybalancovať infantilný koaličný podraz Ficovcov pri voľbe ústavných sudcov. Môžu národu ukázať, že nie sú len marionetky a hlasovanie sebavedomo ignorovať aj keď reálne s návrhom budú súhlasiť. Národu ukážu, či hodia ďalší uterák svojej budúcnosti do ringu alebo dajú prednosť dobiehajúcim kšeftom, ktoré bez podpory smeru nezacengajú. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Lipšic: Zatýkanie ľudí nie je divadlo, nemožno čakať, že polícia zasiahne každý týždeň

Spochybňovanie spolupracujúcich obvinených považuje za cielené.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Koalícia nám povie, či chce spravodlivosť, alebo pomstu

Lipšic ako prokurátor stále nie je dobrý nápad.


Už ste čítali?