Malý Fico pochopil. Kedy pochopí opozícia?

Autor: Peter Kollega | 1.11.2019 o 16:55 | (upravené 4.11.2019 o 16:47) Karma článku: 10,01 | Prečítané:  63096x

Dnes sa objavila v tlači nenápadná správa, že súčasný premiér P. Pellegrini sa nebude sťahovať do vily, ktorú vláda kúpila za 4,2 milióna EUR. Podľa jeho slov sa mu to neoplatí a vila je pripravená pre nového predsedu vlády.

Z jeho reakcie je jasné, že pri súčasnom rozložení politických síl by sa do vily sťahoval nový smerácky premiér. Aj keď má smer zatiaľ najlepšie preferencie, P. Pellegrini vie alebo tuší, že on to na 99% nebude. Jeho úlohou bude urobiť všetko čo si stranícke politbyro praje a dotiahnuť skvelé preferencie do víťazného konca. Nášmu Kinderficovi už došlo, že o ničom podstatnom nerozhoduje a všetko dôležité stále riadi R.Fico zo zákulisia. Že on je len naivnou marionetkou lebediacou si v papalášskych manieroch, žehliacou gorily, threemy, vibere, ostatné lotroviny strany a poslom prázdnych komunistických fráz skrytých za SD fazónu.

Všetko nasvedčuje tomu, že R. Fico si pripravuje famózny comeback na premiérsku pozíciu. Je úplne jedno na ktorom mieste kandidátky bude. On je majiteľ strany a strana nikdy nebude jednať proti jeho záujmom. Mafiánsky a komunistický kódex niečo také nepripúšťa. Určite sa v závetrí teší ako sa všetkým pomstí za hriechy, ktoré mu všetci spôsobili alebo ktoré si vymyslel po vražde Kuciakovcov. Pomstychtivosť je jednou z jeho najsilnejších zbraní a vedel by zatočiť nie len s opozíciou, ale i štátom. Taktiež by mu prišlo vhod i nové bývanie , keď sa musel porúčať z luxusného bytu svojho kamaráta L. Baštrnáka, ktorý si ho hýčkal za neštandardne nízky prenájom. Kemping na centrále strany nie je predsa hodný predsedu strany, ktorá vyhrala najviac volieb v histórii krajiny.

Smutnú úlohu tu zohráva opozícia, ktorá nevie uchmatnúť moc hodenú na chodníku a len sa tupo díva na rozklad právneho štátu v priamom prenose. Po schválení 50 dňového moratória na volebné prieskumy sa núkali minimálne 3-4 kapitálne útoky na stranu smer a SNS s výrazným percentuálnym efektom a opozícia išla namiesto toho páliť sviečky alebo lyžovať. I. Matovič ako sa snaží v svojom boji ostáva prakticky sám. Ostatné strany sa nanajvýš znepokoja, ale to vôbec nestačí. Hnusné je nekonečné spájanie, namiesto tvrdej roboty, útokov a bojov za právny štát.

Dnes, ostávajú do volieb pravdepodobne presne 4 mesiace. Je síce veľká pravdepodobnosť, že volebný stratég R.Fico nariadi A. Dankovi aby boli voľby skôr, ale zatiaľ si budeme myslieť, že to bude 29.2.2020. Spamätá sa Slovensko alebo budeme mať ďalšie 4 veselé roky s Ficom? Teraz už s kaczynsko- orbánovsko- moskovskou trajektóriou a betonážou. Na to si môžeme zobrať jed. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?