Vyzývam pánov A. Danka a R. Fica k férovému jednaniu a odstúpeniu

Autor: Peter Kollega | 4.11.2019 o 15:29 | (upravené 4.11.2019 o 16:02) Karma článku: 9,01 | Prečítané:  3709x

Dnes predseda NR SR A.Danko vyzval lídrov politických strán k férovému jednaniu. Ako občan SR si tiež dovoľujem vyzvať pánov A.Danka a R.Fica, ktorí sú hlavní predstavitelia koalície k férovému jednaniu a následnému odstúpeniu. 

Pravdepodobne máme iný pohľad na férové jednanie a mýlime si dojmy s pojmami. Tak pre osvieženie pamäti si pripomeňme ako sa formuje fér plej v zdravej rodine a spoločnosti po celom svete, pretože bez neho by celá civilizácia skolabovala za pár mesiacov.

Základné pravidla nás drilujú rodičia. Neklam, nekradni, nepodvádzaj, uprac si veci, postav sa k problémom čelom, bojuj za svoju pravdu. Tieto pravidlá sa pre nás stávajú tak samozrejmými ako chôdza alebo spánok. Čo nestihli rodičia následne dopĺňajú učitelia, ktorí budujú na rovnakých základoch. Doplnia neopisuj, uč sa poriadne, nerob bordel, nevyhováraj sa. Týmto pravidlám pre ich samozrejmosť hovoríme – nepísané pravidla. Pre zdravú spoločnosť sú jasné ako striedanie dňa a noci. Nikto o nich nediskutuje. Vyššiu školu fér-plej dostávame v športových kluboch a krúžkoch, kde je tvrdá práca, úcta k súperovi a pravidlám prvým predpokladom hodnotného boja. Až potom prichádzajú na rad zákony a ústava, ktoré majú tiež základy v nepísaných pravidlách.

Pokiaľ ste si všimli, tak naša krajina kolabuje a je v právnom rozklade. 4% dôvera v justíciu znamená v preklade, že jej veria len zločinci na slobode, pár politikov, pár justičných zamestnancov a ich rodinných príslušníkov, ktorí profitujú z rozkladu právneho štátu a pár večných optimistov, ktorí nikdy neokúsili priamy kontakt s justíciou, políciou alebo štátom. Vôbec netvrdím, že 96% vykonávateľov spravodlivosti koná účelovo, ale keď sa tu 30 rokov nikto neozval, tak niečo je určite prudko jedovaté v politickom a justičnom rybníku. Trápne alebo až bezočivé sú výzvy zodpovedných politikov, ktorí vyzývajú k samoozdraveniu alebo upokojeniu situácie rýchlymi zákonmi, ktoré neriešia bazálne problémy, ale len ich prehĺbia.

Ja som presvedčený, že jednou zo základných príčin, že spoločnosť atrofovala do systému štátnej kriminality je, že veľká časť politikov a štátnych úradníkov prestala rešpektovať nepísané zákony fér plej. Majú plné ústa demokracie, keď papagájujú pravidla, ktoré im vyhovujú. Robia zo seba nebotyčných hlupákov, keď majú vyvodiť konkrétnu zodpovednosť voči sebe. Ticho čakajú pokiaľ sa objaví nový bordel v štáte, ktorý ich kauzu posunie na vedľajšiu koľaj. Svojim bezohľadným a neférovým jednaním dávajú odporné príklady, ktoré napodobujú už decká na ZŠ, zamestnanci štátnej správy i ostatní občania. V spoločnosti okamžite nastáva pnutie, nedefinovateľné napätie, ktoré spôsobujú strety férových hráčov s podvodníkmi, ktorí si uvedomujú, že môžu všetko. Spoločnosť je unavená, len prežíva a nemá silu na zdravé žitie.

Páni A.Danko a R.Fico vy ste podľa mňa dvaja najväčší porušovatelia a ohýbači prirodzených pravidiel zdravého rozvoja spoločnosti i jedincov v krajine.

Pán Danko nebojím sa povedať, že ste pre našu spoločnosť žijúca Katyň. Svojim plagiátorským vzorom znehodnocujete prácu tisícov pedagógov i rodičov. U mladým ľudí podporujete lajdáctvo, hľadanie životných skratiek a dávate im do života ten najhorší príklad. V každej civilizovanej demokracii od Albánska po Švédsko je nepísané pravidlo, že politik po verejnom prevalení plagiátorstva okamžite odstupuje s obrovskou hanbou. 

Pán Fico. Ak je pán Danko katastrofou pre školstvo, vy ste pre štátnu správu. Na druhej strane ste správnym vzorom pre zločincov, ktorí to dávajú jednoducho a arogantne – ,,na Fica“ Skutočne neviem ako môžu normálne fungovať matrikári, poštári, policajti, justícia ak si neprevezmete súdne predvolanie. Celá republika dva a pol roka sledovala trápne divadlo ako sa vysmievate ústave, zákonom a všetkým občanom. Dvojité pravidla sú vždy cestou do pekla a v demokracii nemajú miesto.

Určite by sme tiež ocenili pokiaľ by ste priznali odkiaľ máte správy o stavoch účtov resp. daňových priznaniach Vašich politických konkurentov.

Ja, osobne by som ocenil, keby ste nám vysvetlili z akého dôvodu potrebujete štátnu ochranku a prečo vám ju nemôže poskytnúť strana smer. Pred pár mesiacmi som urobil naivný pokus a napísal pani Sakovej viac ako 7 dôvodov, prečo neverím, že ju potrebujete. Jej úradník namiesto poďakovania, že mám snahu šetriť štátny rozpočet mi len odpísal, že nejaký zákon rozhodol. Ani sa neunúval napísať, že moje návrhy prešetria. Ešte stále si myslíte, že polícia nie je v rukách smeru?

Páni A. Danko a R.Fico evidentne ste porušili a sústavne verejne porušujete nepísané zákony v ktorých boli vychovávaní všetci občania tejto republiky. Preto si Vás dovoľujem požiadať, aby ste začali hrať s občanmi tejto krajiny konečne férovú hru, neparalyzovali štátne inštitúcie a odstúpili do 48 hodín a dali si oddych od politiky minimálne na 5 rokov.

Pána R. Fica tiež žiadam, aby občanom verejne vysvetlil prečo potrebuje štátnu ochranku. Coming out určite odradí jeho potencionálnych nepriateľov.

Prosím, nezaťažujte občanov ďalšími výhovorkami. Občania určite ocenia, keď si ako bonus pribalíte aj ostatných porušovateľov nepísaných pravidiel.

Moja republika má viac ako 5 miliónov obyvateľov a nepochybujem, že je tu obrovský počet ľudí, ktorí nerezignovali na základné pravidla našich rodičov a civilizácie. Vaše strany majú 3,7 resp 12,4% podporu u celého elektorátu, tak prosím nepreceňujte ďalej svoju dôležitosť.

Ďakujem za všetkých občanov Slovenska

s pozdravom za nastolenie skutočného právneho štátu

Peter Kollega

Kópie:

andrej_danko@nrsr.sk

robert_fico@nrsr.sk

P.S. Z mailu:

Správu sa nepodarilo doručiť nasledujúcim príjemcom alebo skupinám:

andrej_danko@nrsr.sk

Poštová schránka príjemcu je plná a momentálne neprijíma žiadne ďalšie správy. Správu skúste odoslať znova neskôr alebo príjemcu kontaktujte priamo.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Jankovská priznala vzťah s Kočnerom. Spomína aj Fica

Neskôr chce vypovedať o Bödörovi, aj Zoroslavovi Kollárovi.


Už ste čítali?