Morhotórium – 7. krok koalície ako ovplyvniť slobodné voľby

Autor: Peter Kollega | 11.11.2019 o 16:44 | Karma článku: 1,75 | Prečítané:  322x

Dožívajúci zlepenec naskočil na ďalšiu demagogickú vlnu. Moratóriom na predvolebné prieskumy sa snaží zasadiť občanom a sladko búvajúcej opozícii ďalší direkt v úspešnom manipulovaní volieb.

Vedia, že ide do tuhého a každý lístok vo volebnej urne má cenu zlata. Hoc aj zo suterénu banánových republík.

No zahyň, studom večným zahyň, podlá duša,
čo o slobodu dobrý ľud môj mi pokúša.

 

Posledný hitom koaličnej demagógie je 50 dňové moratórium na predvolebné prieskumy. Predkladatelia zo strany smer a SNS prekladajú presný oxymoron svojej 20 ročnej stratégie. Hlavným argumentom je údajná ochrana voliča, ktorý sa vraj riadi na základe programov politických strán. Bola to práve strana smer, ktorá za celý čas svojej existencie podprahovo manipulovala svojich voličov prezentáciou testosterónových machov pred reálnym programom, bojom za právny štát, dvojitým režimom v štátnych inštitúciach spôsobuje ich tichú likvidáciu a spochybnenie ich činnosti. Údajná a posledná, politiku praktikujúca gorila z Vazovovej sa verejne pýši tajnými údajmi z bánk a daňových úradov. Polícia a prokuratúra sa len ticho prizerá i keď to už dávno mala dať ,,na Rybaniča“ a opicu strčiť do klietky. Strana si presne vyhliadla najzraniteľnejšiu cieľovú skupinu a za zatvorenými dverami podľa vzoru šmejdov im zvestovala svoje polovičaté pravdy. Vo finále rozdali pár rýb, aby nemuseli poukázať na fakt, že normálny štát sa snaží rozdávať udice a inšpirovať svojich občanov k samostatnosti. Oklamaní voliči si tak v návale eufórie nevšimli, že okrem justície počas vlády smeru skolabovalo školstvo, zdravotníctvo, životné prostredie a prakticky všetko načo siahli.

Kde naši? — Hojže, Tatro, jasných orlov mati!
Nikdy sa ti tá tvoja detva už nevráti.
Páč! Nad valným Dunajom krvavô pobrežia:
tam ti tvoji synovia povraždení ležia.

Už dávno tu mali lietať ústavne žaloby na ochranu voličov a právneho štátu, ktorého bezprecedentne manipulujú predvolebné útoky koalície. Bohužiaľ okrem občasného znepokojenia sa nedeje úplne nič. Namiesto toho sa tu premávajú kuriéri a vo vzduchu visia nebezpečné otázniky: Samoporazí sa gorila z Vazovovej vo voľbách? Kedy budú zverejnené kamerové záznamy z Bonaparta? Nájde sa odvážlivec, ktorý konečne zavelí na ochranu občanov a právneho štátu po 20 ročnej demagógii smeru? Bude 29.2. 2020 koncom demokracie na Slovensku na dlhé roky?

A ty mor ho! — hoj mor ho! detvo môjho rodu,
kto kradmou rukou siahne na tvoju slobodu;
a čo i tam dušu dáš v tom boji divokom:
Mor ty len, a voľ nebyť, ako byť otrokom.

 

Kurzívou sú úryvky z básne Mor ho od Sama Chalúpky

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Jankovská priznala vzťah s Kočnerom. Spomína aj Fica

Neskôr chce vypovedať o Bödörovi, aj Zoroslavovi Kollárovi.


Už ste čítali?