Hľadá sa Jesus Christ Slniečkar. Zn. Urgentne

Autor: Peter Kollega | 31.12.2019 o 10:33 | Karma článku: 2,03 | Prečítané:  697x

Keď pred pár dňami pápež František vyzval cirkevných papalášov a farizejov k zmene mentality len priznal, že ďalšia tradičná inštitúcia je v hlbokej kríze. Dvetisícročný marketing sa vyčerpal. Nefunguje a potrebuje nové impulzy. 

Žijeme v civilizácii podvodu. Nie len v náboženstve, ale aj justícii, politike, školstve, výchove, vzťahoch, bankovníctve, stravovaní, priemysle, prístupe k prírode, planéte. Na každom kroku sme konfrontovaní s krátkozrakými riešeniami, ktoré dláždia cestu do pekla. Utekáme od podstaty života. Ľudia strácajú prirodzené inštinkty. Tupo akceptujeme výmysly samozvaných mudrcov bez zodpovednosti, ktorí sa skrývajú za kulisami kolektívnej hlúposti zbytočných inštitúcii. Komunistické a fašistické blúznenie sa mixuje s falošnou politickou korektnosťou. Ľudia na špičke Matrixu imitujú kvalitu, silu, genialitu. Zaplavujú nás polovičatými riešeniami a boja sa radikálnych rezov, ktoré by ich odstavili od lukratívnych válovov.

Technicky sme ako ľudstvo pár metrov pod Everestom. Rekordy v športe dosiahli svoj strop a nie je v možnostiach človeka ich ďalej prekonávať. Prakticky všetko podstatné a potrebné k plnohodnotnému životu je vymyslené. Obklopujú nás mašinky, ktoré 90% populácie vie využiť maximálne z 10%. Vymýšľajú sa hlúposti, ktorých cieľom je len zisk pre pár vyvolených a nie praktický úžitok pre človeka alebo ľudstvo. Postupne sa samo betónujeme v žranici, zábave, pohodlí, nude.

Pred ľudstvom je tak najdôležitejšia úloha, ktorá sa nevyrieši vo Vatikáne, ani Wall Streete, ani v Bruseli, ani v Pekingu – naučiť sa žiť ako homo sapiens. Celoplanetárne.

V množine 7,5 miliardy ľudí by sa mal nájsť naivný blázon, ktorý bude mať silu zmobilizovať a presvedčiť masy. Zmenu začať v minimálne štyroch líniách - odspodu, zvrchu, sprava i zľava. Musí povedať krutú diagnózu a zastaviť celosvetový sebaklam. Musí nájsť systém, ktorý bude akceptovateľný pre 80% populácie. Radikálne zmení nastavené paradigmy sveta, ktoré prestávajú fungovať. Musí sa pustiť do ťažkého boja a postupne nabaľovať snehovú guľu dôvery.

Šialenci na vrchole si budú svoje posty vehementné strážiť. Stále budú manipulovať, strašiť, že zmena je nemožná, zbytočná a oni to vyriešia oveľa lepšie. Budú bezohľadne vraždiť.

Pokrok civilizácie bol vždy v rukách ľudí, ktorých dnes v našom teritóriu hanlivo nazývame slniečkari. Vždy to boli čudáci, ktorí najprv niečo tušili za horizontom. Potom skočili do protiprúdu. Za výsmechu a klebiet okolia dlho a tvrdohlavo plávali, skúšali, aby nakoniec svet presvedčili, že je zase o milimeter ďalej. L. da Vinci, T. A. Edison, J. Gutenberg, M. Gandhi a tisíce iných posunuli civilizáciu na jej hranicu.

Dnes sa hľadá slniečkar, ktorý vyrieši najväčšiu dilemu ľudstva. Až potom môžeme začať bojovať s globálnym otepľovaním. Len blázni sa snažia urobiť tretí krok pred krokom číslo dva. A my ako blázni konáme poriadne dlho. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Pre kontaky s Kočnerom môžu Mamojku z Ústavného súdu vylúčiť

Funkčné obdobie ústavných sudcov je dvanásť rokov.

Stĺpček Petra Schutza

Mimoriadna schôdza nie je legitímna

Fico povedal, že schôdza je legitímna. Čo je, najjemnejšie povedané, zavádzanie.


Už ste čítali?