Živorenie a hladové doliny - vládny normatív slušného života

Autor: Peter Kollega | 13.2.2020 o 14:00 | Karma článku: 6,10 | Prečítané:  778x

Vivat Orwell. Vivat Stalin. Vivat Kočner. Vivat 20 rokov demagógie smeru KS. Živorenie a hladové doliny sú najväčší luxus a skutočný život. Strach a depresie sú statočnosť a blaženosť. Vyhraj voľby a môžeš rozdať celú krajinu.

Keď bezočivý premiér P. Pellegrini nehanebné predstavil svoju orwellovskú víziu kastovania života obyvateľov podľa teritórií a príjmov, dokonale odhalil zvrátenú stratégiu strany smer KS k spravovaniu krajiny, straníckym ,,prioritám“ a budovaniu papalášskej demokracie.

Ficosmer KS dotiahol postkomunistickú demagógiu, pohŕdanie a manipulovanie bežným občanom do geniálneho štádia obludných rozmerov. Tichúčko a cieľavedomo budoval policajné, justičné štruktúry k obrazu svojmu. Nenápadne si sprivatizoval tri piliare moci štátu výkonnú, zákonodárnu a justičnú. Nádherne to bolo vidieť, keď Fico dirigoval dôležité rozhodnutia parlamentu a Pellegrini predstieral vládnutie. Nádherne to bolo vidieť keď polícia a súd doručovali nášmu Alipašovi predvolanie k súdu. Všetky zainteresované inštitúcie sa rehotali občanom priamo do ksichtu 2,5 roka. Servilná kamarila úradníkov v iných rezortoch Ficovi pravidelne podávala tajné správy o strategických záujmoch strany. Tu dostal Fico správu o Matovičových kontách, tu o Kiskovom účtovníctve u všetkých firiem. NAKA neprejavila ani náznak akcieschopnosti ako v iných podobných situáciach. Aby jeho zvestovania nevyzerali okato, tak občas priživil rozprávku o zlom Sorosovi alebo slniečkaroch. Vedomý si svojej neohrozenosti údaje veselo púšťal do éteru. Spochybňovaním, častým opakovaním dosahoval cieleného efektu rozleptaniu demokratickej konkurencie a základov štátu.

Tu nejde o náhodné zlyhania jednotlivcov. Tu ide o vedomú a cielenú 20 ročnú stratégiu tichej likvidácie krajiny, všetkých rezortov a laxného budovania hybridného štátu našich ľudí a ostatných podľa zaužívaných metód komunistickej verchušky.

Tu nejde o náhodné a pomýlene výstrelky bývalých nomenklatúrnikov, ŠTB-akov, MGIMO absolventov, ktorí sa prihlúplo tvária, že nepochopili demokraciu. Tu ide o cielenú výchovu nových fejkových politikov, ktorí majú pokračovať v kontinuite budovania ľahkovážneho štátu našich ľudí a rozdávania omrviniek pre ostatných.

Smer KS si sladkými rečičkami a sľubmi vytvoril vazalov zo sociálne najslabších vrstiev obyvateľstva, ktoré nikdy nevideli úroveň reálneho života za Bergom. Smer KS umelo pestuje spomienkový optimizmus na komunistické časy a lásku k CCCP. (49% obyvateľstva je ruskopozitívna) Manipulatívne im podsúva správy o nemožnosti riešenia situácie a okrem sladkých reči, hasičských áut a miliónových balíčkov na nákup voličov, pre hladové doliny a seniorov neurobil absolútne nič. Pokiaľ svojim ľuďom rozdával miliardové balíčky celé volebné obdobie, na dôchodcov si klasicky spomenul len pred očakávaným výpustom rybníka.

Skutočne sme na tom horšie ako v roku 1989 a je otázne, či sa demokratickými metódami tieto pevné štruktúry dajú rozbiť.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Lipšic: Zatýkanie ľudí nie je divadlo, nemožno čakať, že polícia zasiahne každý týždeň

Spochybňovanie spolupracujúcich obvinených považuje za cielené.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Koalícia nám povie, či chce spravodlivosť, alebo pomstu

Lipšic ako prokurátor stále nie je dobrý nápad.


Už ste čítali?