Pán premiér ukážme globálne gule a porazme Trumpa a spol

Autor: Peter Kollega | 24.7.2020 o 8:51 | (upravené 4.8.2020 o 18:02) Karma článku: 5,17 | Prečítané:  605x

Naša morálne zdegenerovaná krajina potrebuje svetové triumfy a impulzy s SK rodokmeňom ako soľ. Byť prvý znamená určovať trendy, smer a celosvetový rešpekt. Svetovú prestíž potrebujeme na každom poli.

Nie len na športovom, ale aj politickom, vedeckom, mediálnom a kultúrnom.

Musíme pozdvihnúť sebavedomie národa. Musíme budovať silné a sebavedomé elity, ktoré potiahnu celú krajinu k novým horizontom. Potrebujeme ukázať, že M. R. Štefánik nie je len archívnou spomienkou pri ktorej politickí zúfalci získavajú lacné body, ale musíme ukázať, že má aj perspektívnych nasledovníkov. Musíme ukázať, že po vláde komunistov a neoboľševikov, ktorí stále potichu a zákerne presadzujú katynizáciu školstva, spoločnosti, prejavujú jedovatú nenávisť k zahraničným Slovákom a vysmievajú sa z firiem, ktoré dosahujú globálne úspechy prichádza nová vlna, ktorá sa sebavedomo postaví minimálne na čelo EU. Musíme ukázať, že nemáme len plagiátorov a ich školiteľov, najhoršiu prokuratúru a súdy na svete, ale niekde na horizonte raz zasvieti aj Nobelovka so značkou Made in Slovakia.

Teraz je k tomu obrovská príležitosť. Leží priamo na chodníku. Inštitucionalizovaní politickí zlatokopi, prokrastinátori zo všetkých kútov sveta nevedia vystúpiť zo svojich storočných paradigiem, vidieť svet v reálnych dimenziách, konať na základe rukolapných faktov, prispôsobiť politické stratégie rýchlo sa rozvíjajúcemu svetu techniky a urobiť niečo odvážne, prví a niečo v duchu doby.

Buďme iní. Buďme proaktívni a nebojme sa určovať svetové trendy. Možno sem–tam aj zakopneme, ale jedno je isté, ten kto nemá odvahu kráčať vpred ten sa nikdy nikam nedostane.

Nebojte sa a urobte následovné. Zvolajte svoju Covid-19 družinu. Prejednajte, zvážte a upravte môj návrh. V prípade, že s ním súhlasíte a vydajte celosvetové prehlásenie. Skutočne nie je načo čakať. Globálnych príležitosti je ako šafranu.

Slovenská republika dňom 24.7. 2020 považuje chorobu spôsobenú vírom Covid–19 za nezničiteľnú. K tomuto rozhodnutiu sme prišli po dôkladnom zvážení svetových trendov vývoja choroby, vyjadrenia našich a svetových expertov.

Veríme, že psychologická zmena postoja k chorobe nás zbaví falošnej nádeje, že Covid–19 a jeho mutácii sa dokážeme zbaviť. Razantne urýchli globálny boj s chorobou. Od provizórnych riešení sa prejde k trvalým. Zachráni stovky tisíc životov, milióny pracovných miest, biliónové straty v ekonomike. Nové opatrenia nebudú len provizórne, ale trvalé a tým pádom spoľahlivejšie. Vlády budú môcť rýchlejšie prijímať nové zákony v súvislosti s chorobou. Zastaví sa názorový chaos. Občania sa natrvalo adaptujú na situáciu a získajú vnútorné zmierenie. Podnikatelia prispôsobia svoje prevádzky k čo najbezpečnejšiemu použitiu. Politici budú môcť budovať nové stratégie. Severná pologuľa planéty sa už dnes môže začať pripravovať na jesenné a zimné mesiace, keď bude počet ochorení prirodzene stúpať.

Slovenská republika vyzýva WHO a ostatné krajiny sveta, aby zvážili psychologickú zmenu postoja k Covidu-19 a uniformnými zmenami v jednotlivých štátoch sme urýchlili proces boja a reštart svetovej ekonomiky vo všetkých odvetviach. Jedine spoločný postup a rovnaké opatrenia vo všetkých štátoch výrazne zvýšia efektivitu. Naivné  je si myslieť, že vakcína niečo vyrieši, pretože podľa prieskumov v jednotlivých štátoch by ju odmietlo od 30-60% obyvateľstva. Okrem toho Covid bude upgradovať na 20, 21 atď..

Nie som expert a som si vedomý, že moje vyhlásenie má pár nedostatkov. Aj napriek tomu si myslím, že je zrozumiteľné a kompetentní majú na čom budovať.

Slovensku a aj ostatným post komunistickým krajinám v Európe po roku 1989 utiekol vlak. Neoboľševici vedome eliminovali projekty s globálnym dosahom, paralyzovali vlastnú inteligenciu aby mohli drancovať jednotlivé štáty k obrazu svojmu. Výrazne zaostáva aj EU. Tragédiou pre ňu bola Lisabonská stratégia z roku 2000, ktorá bola len kapitulačným vyhlásením na civilizačný rozvoj. EU aj dnes vedome alebo svojimi nepružnými inštitúciami brzdí rozvoj kontinentu, globálnych spoločnosti a nemá odvahu robiť efektívne rozhodnutia. Najproduktívnejšia svetová mrakodrapistka Eva Le Peutrec prehlásila, že jeden rok v Číne je ako 10 v Európe. S tým treba niečo urýchlene robiť a vyrovnať hendikepy, lebo naše deti budú skučať.

Slovensko sa tomu musí razantne postaviť a vybudovať si trebárs aj vlastnú ligu. Nepochybujem, že za vagónmi pochybných školiteľov, ich plagiátorov a neoboľševických mrzákov sú ukrytí budúci nositelia Nobelových cien, svetoví lídri a vizionári. Len musia dostať šancu a nebyť likvidovaní podpriemernosťou.

Pome Slovensko.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?