Chceme tu nové Bergamo alebo Ischgl?

Autor: Peter Kollega | 18.11.2020 o 16:57 | Karma článku: 9,28 | Prečítané:  2074x

Je 24 hodín po nepovolených protestoch na ktorých sa zúčastnili tisícky ľudí bez rúšok. Ako je možné, že iniciátori zhromaždení ešte nie sú vo vyšetrovacej väzbe?

Včera sa uskutočnili v Bratislave a iných mestách nepovolené demonštrácie dvoch anarchistických ,,politických“ strán smeru KS a ĽSNS, ktorých dlhodobá činnosť spočíva hlavne v sústavných provokáciách a likvidácii demokratických pravidiel v krajine.

Človek nemusí byť zrovna Einsteinom z katedry práva v B. Bystrici, aby pochopil, že bolo hrubo porušené nariadenie vlády o zákaze zhromažďovania sa viac ako 6 ľudí, nosení rúška v exteriéri. Samozrejme nastalo k ohrozeniu verejného zdravia pri výskyte prenosného ochorenia, podozrení na prenosné ochorenie alebo podozrení na úmrtie na prenosné ochorenie nad predpokladanú úroveň.

Skutočne nechápem, že vláda a polícia nepoužila všetky dostupné prostriedky proti demonštrantom a zhromaždenia nerozprášila v zárodku, aby ochránila zvyšok populácie. Dnes je 24 hodín po protestoch a nie je mi jasné, prečo hlavní organizátori protestov súdruh R. Fico a pán M. Kotleba nie sú v cele zadržania.

Chápem, že sme mladá demokracia, ale to neznamená, že zakomplexovaní a extrémistickí politici, ktorí si neuvedomujú závažnosť situácie a hrozby covidu – 19, sústavne vyzývajú k ignorovaniu vládnych opatrení ohľadne boja s vírusom si môžu robiť čo chcú. Demokracia má aj svoje mantinely. A povinnosťou politikov i verejnosti je udržiavať hru medzi nimi. 

Masové nákazy v Bergame a Ischgli boli ešte v počiatkoch nákazy, keď sme sa len dozvedali o zákernosti vírusu covid-19 a nejaké omyly sa dali prehliadnuť, či ospravedlniť i keď bolo podané množstvo žalôb.

Dnes, keď máme rok od identifikovania celosvetového zero pacienta si nemôžme dovoliť robiť totálne amatérske chyby a vystavovať celé krajinu nezodpovedným neoboľševickým a neofašistickým idiotom. Musíme tvrdo zakročiť proti narušiteľom, lebo ľahko môžu spustiť reťazovú reakciu, ktorú zdevastované zdravotníctvo, ktoré 14 rokov ničil jeden z lídrov demonštrácii, vôbec nemusí zvládnuť.

Pán I. Matovič a R. Mikulec rozumiem, že na každom kroku vidieť pretrvávajúcu silu Roberta Fica v polícii a justícii. Ale keď nedostane putá on, môže sa stať, že pri masovom prepuknutí epidémie ich dostanete vy, lebo ste nepoužili všetky prostriedky pri ochrane zdravia obyvateľstva. Taký je zákon prírody i schválnosti. Verte mi, že hlasosmeráci sú v pomste extra dôslední, pretože boľševik a mafián nikdy neodpúšťajú. Vôbec by som sa nedivil keby medzi protestujúcimi boli desiatky účelovo nakazených. Bezohľadné stratégie strán sú k tomu predurčené.  

 

Časť zákona o verejnom zdraví https://www.lewik.org/term/1032/nastanie-ohrozenia-verejneho-zdravia-verejne-zdravie/

Nariadenie ministerstva vnútra o zhromažďovaní https://www.minv.sk/?tlacove-spravy&sprava=od-13-oktobra-plati-zakaz-zhromazdovania-sa-viac-ako-6-osob

Tak zasahovali proti demonštrantom Nemci https://dennikn.sk/minuta/2148383/?ref=mpm

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Jankovská priznala vzťah s Kočnerom. Spomína aj Fica

Neskôr chce vypovedať o Bödörovi, aj Zoroslavovi Kollárovi.


Už ste čítali?