Chceme tu nové Bergamo alebo Ischgl?

Autor: Peter Kollega | 18.11.2020 o 16:57 | Karma článku: 9,54 | Prečítané:  2250x

Je 24 hodín po nepovolených protestoch na ktorých sa zúčastnili tisícky ľudí bez rúšok. Ako je možné, že iniciátori zhromaždení ešte nie sú vo vyšetrovacej väzbe?

Včera sa uskutočnili v Bratislave a iných mestách nepovolené demonštrácie dvoch anarchistických ,,politických“ strán smeru KS a ĽSNS, ktorých dlhodobá činnosť spočíva hlavne v sústavných provokáciách a likvidácii demokratických pravidiel v krajine.

Človek nemusí byť zrovna Einsteinom z katedry práva v B. Bystrici, aby pochopil, že bolo hrubo porušené nariadenie vlády o zákaze zhromažďovania sa viac ako 6 ľudí, nosení rúška v exteriéri. Samozrejme nastalo k ohrozeniu verejného zdravia pri výskyte prenosného ochorenia, podozrení na prenosné ochorenie alebo podozrení na úmrtie na prenosné ochorenie nad predpokladanú úroveň.

Skutočne nechápem, že vláda a polícia nepoužila všetky dostupné prostriedky proti demonštrantom a zhromaždenia nerozprášila v zárodku, aby ochránila zvyšok populácie. Dnes je 24 hodín po protestoch a nie je mi jasné, prečo hlavní organizátori protestov súdruh R. Fico a pán M. Kotleba nie sú v cele zadržania.

Chápem, že sme mladá demokracia, ale to neznamená, že zakomplexovaní a extrémistickí politici, ktorí si neuvedomujú závažnosť situácie a hrozby covidu – 19, sústavne vyzývajú k ignorovaniu vládnych opatrení ohľadne boja s vírusom si môžu robiť čo chcú. Demokracia má aj svoje mantinely. A povinnosťou politikov i verejnosti je udržiavať hru medzi nimi. 

Masové nákazy v Bergame a Ischgli boli ešte v počiatkoch nákazy, keď sme sa len dozvedali o zákernosti vírusu covid-19 a nejaké omyly sa dali prehliadnuť, či ospravedlniť i keď bolo podané množstvo žalôb.

Dnes, keď máme rok od identifikovania celosvetového zero pacienta si nemôžme dovoliť robiť totálne amatérske chyby a vystavovať celé krajinu nezodpovedným neoboľševickým a neofašistickým idiotom. Musíme tvrdo zakročiť proti narušiteľom, lebo ľahko môžu spustiť reťazovú reakciu, ktorú zdevastované zdravotníctvo, ktoré 14 rokov ničil jeden z lídrov demonštrácii, vôbec nemusí zvládnuť.

Pán I. Matovič a R. Mikulec rozumiem, že na každom kroku vidieť pretrvávajúcu silu Roberta Fica v polícii a justícii. Ale keď nedostane putá on, môže sa stať, že pri masovom prepuknutí epidémie ich dostanete vy, lebo ste nepoužili všetky prostriedky pri ochrane zdravia obyvateľstva. Taký je zákon prírody i schválnosti. Verte mi, že hlasosmeráci sú v pomste extra dôslední, pretože boľševik a mafián nikdy neodpúšťajú. Vôbec by som sa nedivil keby medzi protestujúcimi boli desiatky účelovo nakazených. Bezohľadné stratégie strán sú k tomu predurčené.  

 

Časť zákona o verejnom zdraví https://www.lewik.org/term/1032/nastanie-ohrozenia-verejneho-zdravia-verejne-zdravie/

Nariadenie ministerstva vnútra o zhromažďovaní https://www.minv.sk/?tlacove-spravy&sprava=od-13-oktobra-plati-zakaz-zhromazdovania-sa-viac-ako-6-osob

Tak zasahovali proti demonštrantom Nemci https://dennikn.sk/minuta/2148383/?ref=mpm

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Lipšic: Zatýkanie ľudí nie je divadlo, nemožno čakať, že polícia zasiahne každý týždeň

Spochybňovanie spolupracujúcich obvinených považuje za cielené.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Koalícia nám povie, či chce spravodlivosť, alebo pomstu

Lipšic ako prokurátor stále nie je dobrý nápad.


Už ste čítali?