Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Chce RTVS nanútiť normalizátora Gustava Husáka za najväčšieho Slováka? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 > >>

Hodnoť

Hm,

a zase výsledok riadenia štátnej moci vlády právnikom - Husákom, najväčším to Slovákom a ... gestá ktorého odkopíroval vo svojich prejavoch aj právnik Fico ... :)
 

 

To niekto tú reláciu pozerá? Prečo?
 

 

14 ... existuju skupiny ludi, ktorym sposob programoveho zostavenia RTVS vyhovuje ... na druhej strane, program RTVS je zrkadlom spolocnosti ako hlboko sme klesli ... :)
 

Nedá mi ...

RTVS je pre mňa už dávno len verejne ... nesvojprávna inštitúcia.
 

 

Hiovno propaguje navacsie ***** a spinu spinavu nakopat do gul by bolo malo
 

tu nejde o pozeranie relacie

tu ide o to, ze titul z tej sutaze bude s krajinou desiatky rokov. Takto budu chciet media, pretoze su to clanky, ktore sa pisu systemom ctrl a daju sa pravidelne omielat donekonecna.
 

Pripojit Slovensko k Sovietskemu zvazu

Husak navrhoval pripojit Slovensko. Preco sa tento moment zamlcuje a nespomina. Nastastie sa mu tenti jeho sen nesplnil.
....
Z tejto doby je zachovaná správa z júla 1944 pripravená Husákom a určená na rokovanie v Moskve, v ktorom odporúča, aby sa Slovensko stalo súčasťou Sovietskeho zväzu:.....
‐‐---‐-‐------- -----
Uz len ta predstava je desiva. Ale pre Husaka nie. To je Slovak, ze??????
 
Hodnoť

Otázka na autora :

Za koho hlasoval on, keďže sa jedná o seriál licencovaný BBC, kde hlasuje verejnosť, či už sledujúca alebo nie.
Ja osobne seriál nesledujem, nezaujíma ma, napokon STV sledujem minimálne. Takže som ani nehlasovala.
Ak sa nejaký Husák nachádza medzi "nominovanými", asi dostal hlasy od divákov.
Tých, ktorí majú hlasovacie právo a volia dlhodobe Smer, SNS, Kotlebu či iné strany, nad ktorými by človek mohol gúľať očami od úžasu.
S tým asi RTVS nič nenarobí, kúpila licenciu a mädlí si ruky, ak má vďaka kontraverzii sledovanosť.
Pripadá mi to, ako by sa ktosi rozčuľoval, čo je v parlamente.
Nuž to, čo ľudia navolili.
 

ja mam na to co pises velmi

jednoduchy nazor. Voly volili, vola zvolili. Plati aj pre Husaka, aj parlament, aj komunalnych politikov- A kedze nedokazeme tych volov odseparovat od hlasovacich listkov, ak to podla toho aj v praxi vyzera. Inak, demokraciu povazujem za najleps i system, ale ma jednu smrtelnu chorobu na ktoru raz zomrie.
V roce 1787 Alexander Tyler, skotský profesor historie na Universitě of Edinburgh, řekl na adresu athénské republiky, zaniklé před 2000 lety, toto:
"Demokracie je vždycky dočasná a nemůže trvale existovat jako forma vlády. Demokracie vždy existuje jen do doby, než voliči zjistí, že mohou sami sobě "navolit" velkorysé dary z veřejných prostředků. Od toho okamžiku většina vždy volí ty kandidáty, kteří jim slíbí co největší podíl na veřejných prostředcích, což má za následek, že každá demokracie nakonec zajde na zhroucení financí, po němž vždy následuje diktatura."
 

Najhoršie pre

mňa bolo, tie deti, ktoré ho obhajovali na obrazovke, že prečo G. Husák najvačší Slovák. Deti, ktoré neboli na svete ani pred 20 rokmi, budú obhajovať jednu hnusnú, komunistickú, karieristickú svi......ňu, ktorá ako je hore vyššie napísané, zničila normalizáciou kopec životov. Človek bez chrbtovej kosti, ktorý vyhral v 1946 volby ako predseda DS Slovenska, ktorého komunisti zavreli na doživotie, vymysleli sa na neho komplot proti republike atd. a tento karierista nezanevrel na komunistický režim, ale všetko urobil preto aby si vybudoval karieru za každú cenu. Slušný človek by po tom všetkom čo prežil, nikdy nevstúpil do KSČ. Na webe Pravda.sk napísali priam ódy na neho, že celoživotne presvedčený komunista. Ani slovkom o tom že v 46 vyhral ako DS volby na Slovensku, že bol komančami zavretí atd. Keď som ich v príspevku na to upozornil tak mi ho vymazali. Takže taká je u nás demokracia, komunistický plátok cenzuruje historickú pravdu. Tuná na SME-čku som napísal, že „mrtvy bolševik, dobrý bolševik” a vymazali mi to, hoci nadomnou písali horšie nadávky a názory. Že šírim rasistické, xenofobne a neviem aké názory. Takže ano admin, môžeš znova vymazať môj príspevok, pravdu a názor ludí nevymažete.
 

joerr

mýliš sa, Husák nebol predsedom DS. Jej predsedom bol až do roku 1948 Jozef Lettrich. Husák bol členom KSS
 

Komunista

od decka, preboha to si fakt niekto môže len pomyslieť, že bol predsedom DS??? Neuveriteľné ...
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

A niekedy volia kravy a zvolia kravy

To len pre uplnost, aby sa zeny neurazili, ze ste im odopreli volebne pravo...

Zvysnych sedem pohlavi zanedbavam kvoli jednoduchosti a ich malemu vplyvu na vysledok volieb.
 

 

bola to svina ktora za Slovenskeho statu paktovala s fasistami ako sano Mach a valali sa po kaviarnach a potom zase s Breznevom, a zo syna spravil ozrtateho vevyslanca pre ktoreho poslal special a kym doletel do helsink tak uz sa prebral a nic sa nestalo .Husak velka spina spinava tymi sprostymi recami a gestami o tom ze hranica nie je korzo dufam ze sa prazi v pekle ko ko t hnusny
 
Hodnoť

Nahodou Gusto mal par dobrych hlašok

Okrem takych bežnych , ako : Kluci a klučky , alebo : Bolo to v apřili mal aj jednu zasadnu hlašku: Stali sme na kraji hlbokej priepasti , ale odvtedy sme urobili velky krok vpred!

Možno by teraz konkuroval aj kapitanovi Dankovi :-)
 
Hodnoť

Žil som v Husákovej dobe

a nebol som a ani niesom zástanca socializmu,tobôž komunizmu,ale...zrátal už niekto počet obetí 40 ročného socializmu,a takmer 30 ročnej demokracie ? Pod 30r."demokraciou myslím mafiánske vraždy,lúpežné,počet samovrážd z titulu demokracie,straty zamestnania,drogové úmrtia atd...až taký veľký rozdiel by nebol v počte obetí.
Tak sa veĺmi nečudujme že G.Husák je u ĺudí tak vysoko.
 

Čudná súťaž.

Aj ja som zažil Husáka a nebolo mi vtedy všetko jedno.
Podstata je však v niečom inom. Je to televízny formát a ako obvykle sa na tento formát nalepilo veľa ľudí a názorov. Presnejšie: je to čosi ako reality show s témou, ktorá by mala ľudí vybudiť k nejakej aktivite. Namiesto normálnej ľudskej aktivity však - ako vidíme z diskusií - vyvoláva vášne a hádky a skôr ľudí rozdeľuje.
Dnes je móda hovoriť o niečom, že je to zlé, že to "čosi" ľudí rozdeľuje a nie spája. Nuž na spájanie ľudí máme iné veci. Napríklad jazyk. Na určitom ohraničenom území žijú rôzni ľudia, s rôznymi povahami. Ale majú jedno spoločné - hovoria rovnakou rečou, ktorá je výnimočná a neopakovateľná. Ak niekto tú reč povznesie na vyššiu úroveň, neurobil nič iné ako to, že spojil rôzne reči/nárečia do jedného celku tak, aby sa s tou rečou spoločnou dorozumelo viac ľudí.
Niekto by povedal, že politik, či štátnik urobil to isté - spojil určité regióny tak, aby vznikol štát. Teda väčší celok, kde si ľudia budú rozumieť. Niekedy si ale budú musieť rozumieť, lebo nad nimi sú nejaké zákony tých, ktorí tomu štátu vládnu.
Nuž v podstate sa dajú oba javy porovnať. Bez štátu by sa nemohol ani ten spoločný jazyk, teda tá spoločná reč presadiť ako vec povinná a záväzná pre všetky regióny. Zdalo by sa, že aj ten, kto má zásluhy na vzniku štátu, aj ten, kto má zásluhy na vzniku spoločného jazyka majú svoje trvalé miesto v dejinách. Ale jeden podstatný rozdiel tu predsa len je: Štát sa môže aj zneužiť (sebecká monarchia, korupcia, alebo diktatúra), ale ako a kto má záujem zneužiť reč?
Reč je prostriedok dorozumievania. Skôr vznikne štát tam, kde je dorozumievanie kodifikované ako jazyk, než naopak, hoci aj tento proces je z histórie známy. Natíska sa však princíp, že to, čo vychádza z reči je dobrovoľné a to, čo vychádza zo štátu môže byť aj násilné.
Tak čo je vlastne lepšie?
Aj nezasvätení pochopili, že tu porovnávam Štúra a Štefánika.
Napriek všetkému a pravdepodobne prevažujúcemu názoru považujem zásluhy Štúra za vážnejšie.
To ale nemení nič na skutočnosti, že formát "najväčší Slovák" je z reálneho hľadiska volovina. Je to asi ako keby sme chceli zistiť, ktorý koláč je v histórii Slovenska najlepší, alebo ktorá pieseň je najkrajšia (hoci aj taká, či podobná súťaž bola). Každá doba má svoje naj a aj v tejto súťaži by sa malo vymedziť obdobie, v ktorom hľadáme toho, kto je naj. Vo svojej dobe bol Štúr velikán, ale vo svojej dobe bol Štefánik takisto velikán a obaja sú dôležití v histórii. Teda bez určenia časového obdobia je to nanič. Pre tento nedostatok sa objavujú v súťaži aj úsmevné návrhy. Jánošík, alebo Sagan, či Cyril a Metod, ktorí Slováci vlastne ani neboli. Ale bol v ich dobe keď vynikli niekto výnimočnejší? Preto Sagan ...
Inak je to všetko iba vyvolávanie vášní, rozdeľovanie ľudí, ak nie - v lepšom prípade - pritiahnuté za vlasy.
 

 

Na wrestlingové publikum - trochu príliš kultivované.

Málo vzrušené... vzrušujúce. Žiadne vášne.

*

Je dostatok "skutočných veľkých osobností" v našej histórii.
Avšak, vplyvom 30-ročnej vedomej ohlupovacej "politiky" lokálnych médií,
kde neustále figurujú hviezdy a stálice Normalizácie - aj podľa ich vlastných slov: so zneužitými tvárami - národ ohlúpol. Značne.

A, žiaľ, jediný jeho prejav pudového odporu, neuspokojenia a frustrácie -- je hnus a nenávisť.
Často neadresná.


Stačí si napríklad pozrieť, za aké milióny,
sa podarilo našincom zničiť dielo Samuela Mikovíniho - geniálneho človeka (to len ako jedno zrnko, symbolizujúce miestnu spúšť).
 
Hodnoť

 

Takéto niečo vymyslel určite obchodník-kšeftar, ktorý chcel hodne zarobiť a teraz sa pri ňom vezú ďalší.Kazdy z nich je najlepší v niečom inom.Teraz však majú o jednom z nich rozhodnúť ľudia, ktorí o väčšine z nich doteraz ani nevedeli.Preto je hanbou, že niekto ide na trh s takými ľuďmi.
 

1 2 3 4 > >>

Najčítanejšie


 1. Peter Remeselník: Prečo polícia odmietla potrestať páchateľa, ktorý narazil autom do ľudí a ušiel ? 5 113
 2. Ján Rudolf: Ako sme obstarali milióny antigénových testov 4 136
 3. Martin Greguš: Premiér Matovič vs Občan Greguš. Igor, hovorím ti NIE 2 092
 4. Peter Slamenik: Milí kulturisti. Zasa Vám nezákonne zatvorili fitko? 1 459
 5. Pavel Sibyla: Ivan Mikloš: Na reformu školstva by som si trúfol 1 210
 6. Juraj Paškuliak: Matovič vydiera obyčajných pracujúcich ľudí 1 166
 7. Andrej Šverha: Cyklopotulky Považím na sklonku leta 1 075
 8. Rudolf Biermann: List Petrovi Saganovi 985
 9. Rudolf Pado: Hyeny v plášťoch a anemická veda na prahu Matovičovho experimentu 962
 10. Anežka Richtariková: Koľko životov môže zachrániť celoplošné testovanie? 845

Rebríčky článkov


 1. Kristína Jakubičková: Aké sú platonické lásky?
 2. Emília Petričková: Covid suvenír
 3. Lukáš Parízek: 2,5 milióna pracujúcich v karanténe
 4. Vladimír Bohm: Aj keď už neveríme na strašidlá, stále nechápeme prírodu
 5. Martin Turčan: Celoplošné šialenstvo!
 6. Jano Richter: Tak teda 50tisíc, či 200tisíc?
 7. Dušan Seberíni: Pani prezidentka zastavte ho !
 8. Jozef Legény: Pán Matovič, ponúknite demisiu, ak bude účasť na testovaní viac ako 80% a prídeme všetci
 9. Denis Jacko: Ako čerstvé prádlo
 10. Matej Kučera: (Ne)povinné testovanie


Už ste čítali?